ضربه حمله تروریستی کاتالونیا به سهام صنعت گردشگری در اروپا – لرد تی وی

حملات تروریستی اسپانیا بازارهای اروپایی را به لرزه درآورده و هراس از کاهش گردشگران، باعث شده سهام خطوط هوایی، هتلها و سازمانهای مسافرتی سقوط کند
داده های به ثبت رسیده در روز جمعه توسط فدراسیون غذا و نوشیدنی بریتانیا نشان می دهد سقوط استرلینگ باعث شده کمبود تجارت غذا و نوشیدنی بریتانیا در نیمه نخست سال جاری بسیار بزرگ تر آموزش تعمیرات موبایل شود و این در حالی است که فروش صادرات ماهی و چند نوشیدنی افزایش داشت و باعث شد صادرات کل به رکوردی 10.2 میلیارد پوندی دست پیدا کند.

این در حالی است که در بازار ارز، پوند تقریبا 0.2 درصد مقابل دلار سقوط کرد و به 1.284 دلار رسید و کاهشی 0.3 درصدی مقابل یورو داشت و با 1.093 به ثبت رسید.

او اضافه می کند: وقتی رخدادهایی مثل این به وقوع می پیوندند، سهامداران به این فکر می کنند که آیا تاثیری منفی خرید بلیط هواپیما ماهان روی توریسم هم خواهد گذاشت یا خیر و همین مسئله باعث می شود کمپانی های فعال در عرصه سفر و اقامت فشار این مسئله را حس کنند.

کمپانی ای آی جی که صاحب بریتیش اِیرویز است، یکی از بدترین موقعیت های سهام را داشت که با کاهشی قابل توجه مواجه شد و سازمان سفر تی یوآی و ایزی جیت که یک خط هوایی کم هزینه است هم شاهد سقوط ارزش سهام شان بودند. این تراژدی در عین حال روی قیمت سهام هتل های اینترکانتیننتال آموزشگاه تعمیرات موبایل تأثیرگذار بود.

سهام های دیگر در اف تی اس ای 250 از جمله توماس کوک و ویز ایر هم شاهد کاهش های به ترتیب 0.6 امتیازی و 16 امتیازی بودند. شاخص دسته دو لندن هم روز خود را با کاهش 146.62 امتیازی به پایان برد.

حملات تروریستی اسپانیا بازارهای اروپایی را به لرزه درآورده و هراس از کاهش گردشگران، باعث شده سهام خطوط هوایی، هتلها و سازمانهای بلیط کیش مسافرتی سقوط کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایندپندنت، ترس سهامداران وارد شاخص سهام بلو چیپ لندن هم شد که کاهشی 0.86 درصدی یا 63.89 واحد به 7.323.98 واحد داشت. دیوید مدن که تحلیلگر بازار از کمپانی سی ام سی مارکتس است، می گوید: رخداد تراژیک بارسلونا سهام های مرتبط با توریستم را هم لرزانده است.

 سهام کمپانی مرلین انترتینمنت با سقوط 3.9 واحدی به 460.5 واحد رسید و این به خاطر ترس از اپل سنتر کاهش تعداد بازدیدکنندگان از جاذبه های توریستی اصلی این کمپانی از جمله آلتون تاورز و لاندن آی بود. حامل های سراسر قاره هم کاهش شاخص های اروپایی شان را به ثبت رساندند و این باعث شد سی ای سی 40 فرانسه 0.64 درصد، دکس آلمان 0.31 درصد و آی بکس اسپانیا 0.56 درصد کم شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *