بازدید رایگان از چغازنبیل در چهارم آبان + مجلس نمایندگان آمریکا، کره‌شمالی را تحریم کرد – لرد تی وی

چهارم آبان، همزمان با سی و هشتمین سالروز ثبت محوطه تاریخی “چغازنبیل” در فهرست میراث جهانی، بازدید از این محوطه‌ی تاریخی و جهانی برای عموم آزاد و رایگان است

چهارم آبان، همزمان با سی و هشتمین سالروز ثبت محوطه تاریخی “چغازنبیل” در فهرست میراث جهانی، بازدید از این محوطه‌ی تاریخی و جهانی برای عموم آزاد و رایگان است.

زیگورات چغازنبیل با نام باستانی دوراونتاش یکی از نخستین آثار تاریخی ایران است که در سال 1979 میلادی برابر با 1358 خورشیدی در سومین نشست کمیته میراث جهانی یونسکو در فهرست میراث جهانی سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد جای گرفت. متخصصان بین المللی برای چغازنبیل ارزشی استثنایی قائل‌اند و این نیایشگاه 3300 ساله را نخستین بنای مذهبی ایران می‌دانند.

به گزارش روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، «چهارم آبان برابر با 26 اکتبر و در سال‌روز ثبت محوطه تاریخی چغازنبیل به عنوان نخستین اثر ایرانی در فهرست میراث جهانی برای بازدید مردم رایگان است.»

——————-
خبرگزاری ایسنا: مجلس نمایندگان آمریکا با هدف قطع روابط تجاری و مالی کره شمالی با سیستم مالی جهانی لایحه‌ای را برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه کره شمالی تصویب کرد
یکی از نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا و تدوین کننده این لایحه در جریان مناظره‌ای روز سه شنبه گفت: زمان آن رسیده که بانک‌های خارجی میان کمک کردن و تبعیت از کره شمالی یا همکاری با آمریکا برای متوقف کردن برنامه‌های اتمی و موشکی کره شمالی یکی را انتخاب کنند. آنها باید موضع خود را مشخص کنند.

این لایحه روز سه شنبه با ۴۱۵ رای موافق در مقابل دو رای مخالف تصویب شد.

این لایحه به نام “اتو وارمبیر”، دانشجوی آمریکایی که در ژوئن سال جاری میلادی پس از گذشت بیش از یک سال در کما در زندانی در کره شمالی جان باخت، نامگذاری شده است.

بر اساس این لایحه وزارت خزانه داری آمریکا تمامی حساب‌های موسسات مالی خارجی را که با کره شمالی در ارتباط هستند، مسدود می‌کند.

دانشجوی آمریکایی که در کر ه‌شمالی به کما رفته بود، از سوی مقام‌های این کشور به ۱۵ سال حبس به اتهام تلاش برای سرقت یک پوستر تبلیغاتی از هتل محل اقامتش در پیونگ یانگ محکوم شده بود.

وی ادامه داد، بانک‌های خارجی می‌توانند به نفع کره شمالی فعالیت کنند یا در کنار آمریکا بمانند. آنها نمی‌توانند دو طرف را داشته باشند.

سازمان ملل ماه گذشته میلادی تحریم‌های جدیدی را با هدف متوقف کردن برنامه‌های اتمی و موشکی کره شمالی تصویب کرد.
خبرگزاری ایسنا: مجلس نمایندگان آمریکا با هدف قطع روابط تجاری و مالی کره شمالی با سیستم مالی جهانی لایحه‌ای را برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه کره شمالی تصویب کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *