آلابا: بایرن نتیجه را مقابل رئال مادرید برمی‌گرداند + معرفی آثار مرتبط با فردوسی در کتابخانه سعدآباد – لرد تی وی

خبرگزاری فارس: داوید آلابا چهارشنبه هفته قبل به خاطر مصدومیت نتوانست مونیخی‌ها را در بازی رفت برابر رئال در ورزشگاه آلیانس‌آرنا همراهی کند
اما برای بازی برگشت یعنی جدالی که فرداشب در سانتیاگو برنابئو از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا،شرایط برای بازگشت آلابا به ترکیب تیم مناسب به نظر می‌رسد.

ستاره چپ پا ادامه داد:من هم همین حس را دارم. به خصوص که در کنار هم‌تیمی‌ها به خوبی تمرین می‌کنم و امیدوارم که بتوانم به بایرن کمک کنم.همه ما در بازی برگشت تمام توان خود را خرج می‌کنیم تا بتوانیم نتیجه را به سود خود برگردانیم.

به این دلیل یوپ هاینکس، سرمربی تیم ژرمنی از رافینیا در پست دفاع چپ استفاده کرد.

خبرگزاری فارس: داوید آلابا چهارشنبه هفته قبل به خاطر مصدومیت نتوانست مونیخی‌ها را در بازی رفت برابر رئال در ورزشگاه آلیانس‌آرنا همراهی کند.

آلابا اظهارداشت:جو تیم خیلی خیلی خوب است.مردم در تمرینات می‌بینند بازیکنان چقدر با تمرکز و دقت نظر کار می‌کنند.در رختکن مشخص است که همه بازیکنان یک خواسته دارند؛ این که رئال را شکست دهند.

او همچنین عنوان کرد:من در مسیر خوبی تا بازی سه‌شنبه قرار دارم.

وی روز گذشته همراه با یارانش تمرین کرد و بعد از تمرین از اوضاع خوب خود سخن گفت.

——————-

25 اردیبهشت روز بزرگداشت فردوسی، شاعر و حماسه سرای نامی ایران و سراینده «شاهنامه» است که با پاسداشت زبان فارسی نیز همراه شده است، بدین منظور کتابخانه مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد از روز 8 اردیبهشت اقدام به معرفی تمام کتاب های این کتابخانه با عناوین مرتبط با حکیم ابوالقاسم فردوسی و شاهنامه، برای استفاده عموم کرده است

این کتابخانه دارای 80 عنوان کتاب مرتبط با فردوسی و شاهنامه به قلم بزرگان ادبیات فارسی است.

کتابخانه مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد واقع در مجاورت در ورودی میدان دربند با منابع غنی و عناوین مختلف فرهنگی، هنری، تاریخی، صنایع دستی، باستان شناسی، ادبیات و… در ساعات اداری آماده ارائه خدمات به عموم علاقه مندان است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

25 اردیبهشت روز بزرگداشت فردوسی، شاعر و حماسه سرای نامی ایران و سراینده «شاهنامه» است که با پاسداشت زبان فارسی نیز همراه شده است، بدین منظور کتابخانه مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد از روز 8 اردیبهشت اقدام به معرفی تمام کتاب های این کتابخانه با عناوین مرتبط با حکیم ابوالقاسم فردوسی و شاهنامه، برای استفاده عموم کرده است.

سیر زندگی حکیم ابوالقاسم فردوسی و رنج هایی که این مرد بزرگ برای رسیدن به هدف عالی خود تحمل کرده، قصه های عامیانه در خصوص سراینده شاهنامه، پژوهش هایی در مورد آثار فرهنگی شاهنامه، آیین و رسم های ایرانیان باستان بر بنیاد شاهنامه فردوسی و… از موضوعاتی است که در این کتب به آنها پرداخته شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *