خرید بلیط هواپیما ارزان چارتر و سیستمی تیکبان https://tikban.com

بلیط هواپیما

هرآنچه باید درباره ی بلیط هواپیما بدانید :

امروزه یکی از کار آمدترین و بهترین نوع راه های حمل و نقل، هواپیماها و راه های هوایی به شمار می روند.

اصولا تمام اشخاصی که برای مسافرت های خود از این نوع حمل و نقل استفاده می کنند از شرایط و قوانین آن آگاه هستند، اما ما در این مقاله تلاش کرده ایم تا تمام نکات ریز مرتبط با سفرهای هوایی و بلیط هواپیما را برای شما شرح دهیم.

اولین قدم در هر سفر با هواپیما خرید بلیط می باشد، در این مرحله شما باید اقدام به رزرو صندلی کرده و با ارائه کارت شناسایی معتبر بلیط خود را خریداری کنید.

قابل ذکر است که بلیط هواپیما و کارت شناسی برای ورود به هواپیما نیز باید همراه شما باشند.

یکی دیگر از نکته های حائز اهمیت در خرید بلیط هواپیما آن است که شماره ی تماس خود را در هنگام صدور بلیط در اختیار متصدی فروش بگذارید تا اگر در برنامه ی سفر شما تغیرات احتمالی زمانی رخ داد برنامه ی پرواز به شما اعلام گردد.

حتما در حفظ و نگه داری از بلیط هوپیماs خود بسیار دقیق باشید تا در خطر مفقود شدن و سوء اسفاده قرار نگیرد، اگر این اتفاق رخ داد و بلیط هواپیمایی شما مفقود و یا دزدیده شد سریعا به نخستین دفاتر هواپیمایی بروید و اتفاق رخ داده را گزارش کنید تا طبق ضوابط برای شما بلیط جدید صادر و بلیط اولیه باطل شود.

شما باید یک ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید و اگر این زمان با تاخیر صورت گیرد بلیط شما بسته به مقررات غیبت مسافر باطل خواهد شد، قابل بیان است که اطلاعات کارت شناسایی شما در زمان ورود به هواپیما باید با اطلاعات مندرج در بلیط هواپیما یک سان باشد و درغیر این صورت شما از پرواز منع خواهید شد.

انواع بلیط هواپیمایی

در کل بلیط های هواپیمایی به دونوع بلیط سیستمی و بلیط چارتری تقسیم می شوند. قیمت های بلیط سیستمی متغیر نیستند و نیز در سه نوع دسته بندی می شوند.

 • بلیط هواپیما برای بزرگتر از 12 سال(بزرگسال-adult)
 • بلیط هواپیما برای 2تا 12 سال (کودک-child)
 • بلیط هواپیما برای کوچکتر از 2 سال (نوزاد-infant)

با توجه به دسته بندی ذکر شده به گروه های 2 تا 12 سال که نوزادان و کودکان هستند 50 درصد تخفیف تعلق می گیرد و قیمت این نوع بلیط سیستمی در سازمان هوایی کشور به تصویب رسیده است و از این روی کاملا ثابت می باشد.

بلیط چارتر نیز بلیط هایی هستند ارگان ها، سازمان ها و یا آژانس های مختلف قبل از پرواز تمام صندلی های آن را رزرو می کنند و از این روی آن نهاد ضامن تکمیل شدن ظرفیت آن پرواز محسوب می شود.قیمت بلیط های چارتر در فصول کم سفر و پر سفر سال متغیر است و نیز شرکت های هوایی برای این نوع بلیط های هواپیمایی خود تخفیفاتی را به آژانس های چارتری ارائه می دهند.

چگونه بلیط ارزان هواپیما خریداری کنیم

همان گونه که بیان شد بسته به نوع بلیط (سیستمی یا چارتری)، قیمت بلیط هواپیما متغیر هستند، البته قابل ذکر است که موارد دیگری نیز وجود دارند که تاثیر بسزایی بر قیمت نهایی هر بلیط می گذارند، از جمله این موارد میتوان لیست زیر را نام برد:

 • قیمت بلیط هواپیما بر اساس انواع کلاس های پروازی
 • قیمت بلیط هواپیما بر اساس زمان خرید بلیط هواپیما
 • بلیط دقیقه ی 90
 • خرید بلیط هواپیما از ایرلاین لوکاست
 • اخذ تخفیف بلیط هواپیما با توجه به شرایط تخفیف

در زیر به شرح تمامی این موارد می پردازیم:

بلیط هواپیما : انواع کلاس های پروازی

با در نظر گرفتن قوانین یاتا (سازمان حمل و نقل بین المللی هوایی) نوع صندلی ها دارای رده بندی های مخلف و یا همان کلاس پروازی مختلف هستند که بر روی قیمت بلیط هواپیمایی تاثیر شایانی می گذارند و بدون شک هر چه خدمات اسوده تر و گسترده تر باشد قیمت بلیط بالا رفته و هرچه خدمات کمتر باشند قیمت بلیط هواپیمایی ارزان تر خواهد بود.

کلیه ی کلاس های پروازی برای تهیه بلیط هواپیما به شرح زیر می باشند:

درجه یک : فرست کلاس – first class یا F، این نوع پرواز ها به اصطلاح پرواز vip خوانده می شوند و کلیه ی خدمات آن در کابینی مجزا و کاملا شیک جدا از باقی مسافران ارائه می گردد که اغلب مشتریان اینگونه پروازها ثروت مندان می باشند.

درجه تجاری : کلاس تجاری – business class یا C، این کلاس که دومین نوع کلاس های پروازی به شمار می رود اغلب توسط بیزنس من ها و تجار احاطه می شود، صندلی های کلاس تجاری دو ردیفه و جلوتر از صندلی های اکونومی هستند و بعد از فرست کلاس، مهمانداران به این کلاس توجه بیشتری داشته و امکانات بیشتری را در اختیار آن ها قرار می دهند.

درجه اقتصادی : کلاس اکونومی – economy class یا Y، این کلاس اخرین نوع کلاس هوایی به شمار می رود که قیمت بلیط آن نسبت به سایر کلاس ها بسیار ارزان تر است و مسافران آن عموما افراد عادی هستند، قابل ذکر است که بیشترین صندلی های یک پرواز مطعلق به کلاس اکونومی می باشد.

بلیط ارزان هواپیما

بلیط ارازن هواپیما، شما بیشتر زمان خودرا صرف رویای تعطیلات عالی در اروپا کرده اید . ولی بیشتر پول خود را صرف ضروریات و هزینه های پیش بینی نشده می کنید. بدهی های زیادی بالا آورده اید و باید کاری کنید ( شما قصد ندارید هاور برد بخرید؟ ) اگر شما میخواهید امسال بیشتر سفر کنید و پول ندارید منتظر شماره های شانسی قرعه کشی نباشید که به شما برسد. قبل از اینکه به سن بازنشستگی برسید سفر کنید. برای لذت از سفر و دستیابی به بلیط ارزان هواپیما باید از این نکات پیروی کنید.

بلیط ارزان هواپیما با توجه به بودجه شرکت های هواپیمایی

اگر می خواهید تا حد امکان به بلیط ارزان هواپیما با کمترین نرخ نزدیک شوید بهترین راه شرکت های هواپیمایی تخفیف دار می باشد. شرکت های هواپیمایی تخفیف دار که مدت زیادی در این قاره فعالیت کرده به سرتاسر اقیانوس اطلس خدمات رسانی می کنند. تعدادی از رقبا برای پول شما رقابت می کنند و بلیط ارزان هواپیما به پاریس و آمستردام را از شهرهای آمریکا پیشنهاد می کنند. مرکز های فعالیت شرکت های هواپیمایی اروپایی در سراسر اروپا از جمله شهرهای لندن، بارسلونا و رم مستقر هستند. پروازها با هریک از آنها با هزینه کمتر از 200 دلار کار بسیار ساده ای است. وعده های غذایی و بارهای مسافرتی هزینه اضافی دارند و امکانات زندگی کم است. اما وقتی مالیات ها را درنظر میگیریم که معمولا چند صد دلار به هزینه می افزاید تمام شادی ها و لذت ها را فراموش میکنید و هزینه ای بیشتر از موجودی شما رقم می زند.

درآینده نزدیک شرکت های هواپیمایی قول بلیط ارزان هواپیما از طریق کرایه های رقابتی درخصوص بلیط های یکطرفه به شهرهای کوچک نظیر ادینبرگ و برگر با هزینه 70 دلار را پیشنهاد می دهند. اگرچه بعضی از شرکت های هواپیمایی سفرهایی را به قیمت 189 دلار از اوکلند، کالیفرنیا، استوکوم و سوئیس تبلیغ کرده اند اما آمریکا شمالی و سواحل شرقی، مقصدهای غربی را به سفرهای اروپایی تخفیف دار اختصاص داده اند. همچنین شایعاتی وجود دارد که حمل و نقل ارزان به قیمت کمتر از 15 دلار در سال 2020 امکانپذیر خواهد بود.

تذکرات و حیله ها در تهیه بلیط ارزان هواپیما

شما میدونید چطور از حول حلیم تو دیگ می افتید. فقط احساستان را کنترل کنید این امکان وجود دارد که خیلی وقتها بلیط ارزان هواپیما به اروپا پیدا کنید. وقتی که تمام موارد گفته شود و انجام شود ( یعنی بعد از هزینه ها و مالیات ها) امکان ندارد پرواز به اروپا با کمتر از 100 دلار پیدا کنید اما اگر از حساب هایتان به درستی استفاده کنید و نگرش مثبت خود را بکار گیرید با تفاوت خیلی جزئی در هزینه آن پرواز را انجام می دهید. بنابراین رویای بلیط ارزان هواپیما زیر 100 دلار میتواند به واقعیت تبدیل شود.

در تاریخ ها اصرار نکنید و پاییز و زمستان را انتخاب کنید که اجاره ها و قیمت بلیط هواپیما ارزان تر است. در اواسط ماه اکتبر به بعد دما همچنان معمولی است اما نباید به مکانهای گردشگری بروید تا از اوضاع خبردار شوید . اگر مایل به سفر به جاهایی هستید که پوست شما برنزه شود روزهای آخر سفرتان را در فصل های شلوغ مسافری رزرو کنید. و به این نکته توجه کنید که میزان اجاره و همیچنین بلیط هواپیما در اواسط هفته ثابت نیست. راه دیگر برای پیدا کردن سفرهای بین المللی تخفیف دار و بلیط ارزان هواپیما بررسی 8 تا 10 هفته قبل از سفر می باشد. چون بهتربن زمان از لحاظ اجاره ها می باشد. اگر قصد دارید از بیشتر از یک شهر دیدن کنید با مقصد های مناسب میتوانید ارزان ترین جا های اروپایی را پیدا کنید و سفر خود را در آنجا خاتمه دهید. سه شنبه ها یا شنبه ها پرواز کنید که قیمت بلیط هواپیما ارزان ترین است. چمدان کمتری ببرید تا هزینه ها کمتر شود و پس اندازتان زیاد شود.

بلیط ارزان هواپیما : جوایز و مسافت ها

بهبود و جوایز و مسافت های هوایی درباره بازی ها ، و سایر موارد تا حد کافی موجود است. برای مثال برای دریافت کارت اعتباری از طریق خطوط هوایی اقدام کنید. اکثر کارتهای اعتباری موجب انگیزه زیاد برای ثبت نام می شوند و تعدادی از آنها برای سفر گردشی به اروپا کافی است. شما مالیات که حدودا 100 دلار است را پرداخت نمی کنید. در نهایت امکان دارد شما برای آن پاداشها عضو شوید و امتیازات آن را از آن خود کنید و بعد از مدتی قادر به سفر به اروپا و ماندن در آنجا شوید.

در طول تاریخ پروازها به اروپا از آمریکا شمالی هزینه زیادی داشت. تنوع اجاره ها، شانس و کلی تلاش و زمان چیزی حدود 500 دلار هزینه هزینه بر میدارد. و همچنان این سوال باقی است آیا پرواز به اروپا با بلیط ارزان هواپیما زیر پانصد دلار امکان پذیر است . جواب تا حد زیادی بله است.

5 مورد از شهرهای اروپایی واقعا ارزان با بلیط ارزان هواپبما

کمترین فاصله بین اینجا و آنجا همیشه خطی مستقیم است، اما پروازهای ورودی به شهرهای مقصد قیمت­های بالاتری دارند. چرا وقتی لزومی ندارد، بیشتر خرج کنید؟ اگر شما به دنبال بلیط ارزان هواپیما برای پرواز به اروپا هستید، سفر بعدی­تان را از میان یکی از این 5 مکان عالی رزرو کنید:

بلیط ارزان هواپیما دوبلین

سفر ارزان خود به اروپا را از طریق این شهر ایرلندی آغاز کنید، و ایده­ی تعطیلات جزیره­ای را دوباره اختراع کنید. بلیط ارزان هواپیما در پروازهای لینگاس از ارزان­ترین پروازهای داخل و خارج قاره هستند، اما ممکن است ایرلند شما را به ماندن برای مدتی افسون کند. چه شما برای دیدن آثار سنت ولنتاین در کلیسای کرملی معطل شوید یا هر میخانه را بین فاصله­های نوشیدن تسخیر کنید، این مکانی فوق العاده برای فرود در اروپاست.

بلیط ارزان هواپیما کپنهاگ

بله، پایتخت دانمارک است، اما به این معنا نیست که آغاز راه فرارتان به اروپا در زادگاه هملت، یک دست و یک کرون هزینه دارد. شرکت­های هواپیمایی اسکاندیناوی با پروازهای بدون وقفه از شیکاگو، نیویورک، و تورنتو درهای سفر قاره­ای را باز می­کنند. برای رفتن به نروژ و سوئد به شمال بروید، به سوی آلمان به جنوب تلوتلو خورده، یا مستقر شده و با معروف­ترین پری دریایی کوچک دنیا سلفی بگیرید.

بلیط ارزان هواپیما ورشو

مالیات­های کم، مخارج کلی کمتر، و آسمانی پر از رقابت پرواز به اروپا از طریق ورشو را به یکی از بهترین خریدهای بلیط ارزان هواپیما تبدیل می­کند. اگر قطار را دوست دارید با این اتصال ارجمند لهستانی پول بیشتری نیز ذخیره می­کنید. سیستم قطار این کشور از روسیه و جنوب به سمت تمام شهرهای عمده غربی و شهرهای مرکزی اروپا گسترش می­یابد. فقط بدون بسته چاق و چله­ی پیرگی در ظرف نهارتان نروید.

بلیط ارزان هواپیما میلان

یک مکان مرکزی انتخاب کنید، با بلیط ارزان هواپیما بپرید و قطعه­ای غیر قابل مقاومت از عاشقانه­ی ایتالیایی به آن اضافه کنید. شما اکنون در میلان فرود آمده­اید، جایی که شرکت هواپیمایی امارات رقابت را شدید و قیمت­ بلیط­هایش را پایین نگه می­دارد. این شهر بین­المللی علاقه به سفر در شما را به خوبی برای فرانسه، سوئیس و آلمان موقعیت­یابی می­کند…. با رم تنها در 350 مایلی جنوب. اگر بر ورساچه، پرادا، و آرمانی مسلط هستید، قبل از اینکه شهر را ترک کنید کمی خرید کنید.

بلیط ارزان هواپیما استانبول

هنگامی که برای پروازهای ارزان و تخفیف خورده جست­وجو می­کنید، هیچ­گاه شرکت­­های هواپیمایی با قیمتی پایین­تر در اروپا پیدا نخواهید کرد که از پگاسوس ترکیه سبقت گیرد. پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه آتاتورک استانبول شما را به سوی شهر فرنگ مکان­هایی در سراسر آسیا و اروپا می­برد. اینکه چرا شما هیچ­گاه نمی­خواهید این شهر زیبای عجیب را ترک کنید برای اگاتا کریستی یک راز است. او در اینجا زمانش را صرف نوشتن «قتل در قطار سریع السیر شرق» کرد.

پاریس و لندن را برای کسانی که جای بهتری نمی­شناسند باقی بگذارید. برنامه­های سنتی سفر را پاره کنید و مسیری از ارزان­ترین را­ه­ها به اروپا ترسیم کنید که درهای جدید و هیجان­انگیزی را باز کرده و بودجه شما را نوازش می­کند. خطوط مستقیم خسته کننده و گران هستند. در رابطه با تهیهبلیط ارزان هواپیما شما زرنگ­تر از چنین سفر کردنی هستید.

بعضی از موارد لازم در بلیط ارزان هواپیما :

 • بلیط ارزان هواپیما ایرانی
 • بلیط ارزان هواپیما خارجی
 • بلیط ارزان هواپیما داخلی
 • بلیط ارزان هواپیما مشهد
 • بلیط ارزان هواپیما کیش
 • بلیط ارزان هواپیما شیراز

سایر موارد :

 1. بلیط ارزان هواپیما دبی
 2. بلیط ارزان هواپیما پکن
 3. بلیط ارزان هواپیما لندن
 4. بلیط ارزان هواپیما ارمنستان
 5. بلیط ارزان هواپیما قبرس
 6. بلیط ارزان هواپیما بوداپست

زمان خرید بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیمایی مخصوصا بلیط های چارتری در فصول مختلف سال متغیر هستند،برای مثال در زمان اعیاد و تعطیلات و حتی آخر هفته ها قیمت بلیط ها گران تر است و البته بهتر است تا دوهفته قبل از خرید بلیط هواپیمایی قیمت های آن را حتما چک کنید.

بلیط دقیقه ی 90

یکی از کارآمدترین اصطلاح ها در زمینه ی بلیط های دقیقه ی 90 ، تور لحظه آخری و یا بلیط لحظه آخری می باشد که بسیار هم در میان آژانس ها گردشگری رواج دارد، از مزایای این گونه بلیط های هواپیمایی تخفیف هایی است که آژانس ها برای این پروازها در نظر می گیرند و به شما در تهیه ی بلیط رزان قیمت کمک شایانی می کنند.

خرید بلیط هواپیمایی از ایرلاین لوکاست

ایرلاین لوکاست ها در واقع خطوط هوایی هستند که با حذف هزینه هایی همچون پزیرایی و… باعث کاهش قیمت بلیط هواپیمایی می شوند و از معروف ترین آنان می توان ایرلاین پگاسوس را نام برد.

اخذ تخفیف بلیط هواپیما با توجه به شرایط تخفیف

در بعضی موارد می توان با در نظر گرفتن برخی عناوین بلیط ارزان تری تهیه نمود که تین عنوانین به شرح زیر می باشند:

 1. بلیط هواپیما برای خانواده های شهدا
 2. بلیط هواپیما برای معلولان
 3. بلیط هواپیما برای کارکنان سازمان هوایی کشور
 4. بلیط هواپیما برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *